Логотип конкурса имени Владимира Крайнева

Iсторiя конкурсу

Володимир Крайнєв народився 1 квітня 1944 у Красноярську. Навчався в Центральній музичній школі при Московській консерваторії, пізніше — у консерваторії (клас Генріха Нейгауза). Продовжив навчання в аспірантурі у сина Генріха Нейгауза — Станіслава Нейгауза. Володар головних премій на міжнародних конкурсах в Лідсі (1963), Лісабоні (1964), переможець IV Міжнародного конкурсу ім. П. І. Чайковського (1970). Народний артист СРСР (1990), лауреат Державної премії СРСР (1986), Народний артист України. Професор Ганноверської вищої школи музики. У класі В. В. Крайнєва навчалися 29 молодих піаністів з Росії, України, Франції, Китаю, Німеччини, Кореї й інших держав. Багато хто з його учнів стали лауреатами престижних міжнародних конкурсів. Організатор фестивалю «Володимир Крайнєв запрошує», що проходить щорічно у Києві і Міжнародного конкурсу піаністів в Харкові (з 1992 р.). У 1994 р. створив Міжнародний благодійний фонд допомоги юним піаністам. Член журі міжнародних конкурсів піаністів у Лідсі, Лісабоні, Токіо, ім. П. І. Чайковського в Москві. Нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ст. (квітень 2004 р.).

Сторінки історії конкурсу

Перший конкурс юних піаністів Володимира Крайнєва відбувся у березні 1992 року в місті Харкові за ініціативою педагогічного колективу ХССМШ-і, яку гаряче і щиро підтримав видатний піаніст сучасності, народний артист СРСР і України, професор Московської консерваторії і Вищої школи музики та театру Гановера, лауреат міжнародних конкурсів В.Крайнєв, дитячі роки якого пройшли у Харкові. В першому конкурсі взяло участь 90 юних музикантів з 12 країн. Організаційним комітетом було прийняте рішення проводити конкурс один раз на два роки у Харкові в останню декаду березня.
Другий конкурс, який відбувся у 1994 році, зібрав 70 учасників і проводився у три тури. Вперше фіналісти конкурсу виконували програму третього туру у супроводі симфонічного оркестру.
Навесні 1996 року у третьому конкурсі взяли участь біля 90 учасників з 10 країн світу. Значна подія у житті конкурсу сталася у 1997 році.Він увійшов до Європейської Спілки молодіжних музичних конкурсів (EMCY) і поступово став достатньо відомим серед творчої молоді.
Четвертий конкурс відбувся у 1998 році і зібрав 100 учасників з 14 країн. Починаючи з цього року, фірма “YAMAHA” надає свій рояль для конкурсних змагань юним музикантам.
П’ятий міжнародний конкурс юних піаністів В.Крайнєва пройшов у березні 2000 року. В ньому взяли участь більш як 80 молодих музикантів з 16 країн.
Шостий міжнародний конкурс, який відбувся у 2002 році, зібрав 100 юних музикантів з 12 країн.
У сьомому міжнародному конкурсі, який відбувся у 2004 році, взяли участь більш як 60 юних піаністів з 11 країн світу.
У 2008 році відбувся дев’ятий конкурс, в якому взяло участь 46 молодих піаністів з 13 країн.
У 2010 році відбувся ювілейний десятий конкурс, в якому взяло участь 52 молодих піаністи з 9 країн.

Склад жюрi минулих конкурсiв

Роздiли сайту